VII. Interdisciplinární sympozium o totalitarismu v Plzni

Vážení kolegové a přátelé,

dovolujeme si Vám sdělit, že 23.5.2014 proběhne v Plzni obnovené interdisciplinární sympozium o totalitarismu.

Podrobné informace naleznete ZDE a přihlášku naleznete ZDE.

Těšíme se na Vaši případnou účast.

Prof. RNDr. Ivo Budil, Ph.D., DSc. vedoucí Katedry historických studií

Mgr. Barbora Polifková tajemnice Katedry historických studií

06.01.14

• 18.09.2017 - Nabídka volného místa

Vážení,

v příloze naleznete nabídku volného místa na pozici "archivář" v Národním muzeu-Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur v Praze.

Kateřina JENÍKOVÁ
  • 15.09.2017 - Výuka dr. Valkouna začne 5. října 2017.

Vážené studentky, vážení studenti,

z důvodu služební cesty do zahraničí začne moje výuka až 5. října 2017.

Děkuji za pochopení.

Jaroslav VALKOUN
  • 13.09.2017 - Výuka Mgr. Urbana začne v týdnu od 25. 9.

Vážení studenti,

výuka Mgr. Martina Urbana začne v týdnu od 25. 9. Děkuji za pochopení.

Martin URBAN
  • 28.08.2017 - ERASMUS+ studijní stáže - 3. kolo

Vážené studentky, vážení studenti,

bylo vyhlášeno dodatečné výběrové řízení na studijní pobyty programu ERASMUS+ pro akademický rok 2017/18 - letní semestr. Mezní termín podávání přihlášek je 6. října 2017. Více informací najdete v příloze.

Martin URBAN
  • 21.08.2017 - Archeologická studentská konference v Plzni

Vážení studenti,

Katedra archeologie Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni

Vás srdečně zve na 8. studentskou mezinárodní vědeckou konferenci KAR FF ZČU v Plzni s podtitulem „Studenti archeologii – archeologie studentům“ pořádanou 24.10.2017.Uzávěrka přihlašování příspěvků je stanovena na 31. 8. 2017.

Podrobnosti viz příloha.

• 09.08.2017 - Nabídky volných míst v Archivu ČVUT

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovoluji si Vám zaslat nabídky volných míst v Archivu ČVUT.

Mgr. Kamila Mádrová, Ph.D.

Archiv ČVUT

• 17.07.2017 - Katedrová knihovna

Vážené studentky, vážení studenti,
    připomínáme, že je vám k dispozici knihovna umístěná na sekretariátu KHV. Katalog (viz příloha) průběžně aktualizujeme. Hledat v něm můžete pomocí kombinace kláves Ctrl + F.
    Podmínkou absenční výpůjčky je studium na KHV. Ostatním studentům univerzity mohou být knihy k dispozici pouze k prezenčnímu studiu v prostorách katedry. Student KHV si může absenčně vypůjčit nanejvýš 5 svazků současně, každý na dobu 1 měsíce.
    Provozní doba knihovny je totožná s úředními hodinami sekretariátu (ST-507). Správcem knihovny je Mgr. Kateřina Jeníková.

• 14.06.2017 - Móda a oděv renesance

Vážení kolegové,

dovolte, abychom vás tímto pozvali k účasti na III. ročníku odborné konference věnované vývoji oděvu a odívání v Čechách s názvem:

Móda a oděv doby renesance,

kterou ve spolupráci s Knihovnou AV ČR, v. v. i. pořádá Územní odborné pracoviště NPÚ středních Čech v Praze v rámci projektu NPÚ pro rok 2017 Rok renesanční šlechty,

a která se koná dne 19. října 2017 v Konferenčním sále č. 206 Akademie věd ČR v Praze.

Rádi bychom proto oslovili také ty z vás, kteří se dané problematice věnují a mají zájem se svým příspěvkem na konferenci vystoupit.

Veškeré informace k organizaci naleznete v přílohách.

Program a podrobnější informace budou přihlášeným účastníkům rozeslány před konferencí.

Přihlášku referátu s krátkou anotací příspěvku zašlete, prosím, nejpozději do 30. 6. 2017 na adresu: konference-npu-sc@seznam.cz

Přihlášku k účasti naleznete na www.pruzkumypamatek.cz<http://www.pruzkumypamatek.cz> a www.pamatkysc.cz<http://www.pamatkysc.cz> nebo

na https://www.npu.cz/cs/uop-stredni-cechy/prednasky-a-vystavy/odborna-konference-2017

Kontakt pro případné dotazy:
    PhDr. Olga Klapetková, tel.: 274 008 283

• 17.05.2017 - Katedrová knihovna

• 09.05.2017 - Vyhlášení Motivačního systému ZČU: část TALENT 2017

Vážení,

informace naleznete v příloze.

• 03.05.2017 - Pozvánka na pracovní seminář

Vážení,

v příloze naleznete informace k pracovnímu semináři, konanému v rámci programu Strategie AV 21 „Evropa a stát: mezi barbarstvím a civilizací“,
    Panovnice velkých reforem Marie Terezie.

• 13.03.2017 - Pozvánka na konferenci

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

srdečně Vás zveme na konferenci „Za obzory revoluce v Rusku: narativy,
    prostory, koncepce. 100 let od události.“ Konference se uskuteční 7. – 10.
    11. 2017 v prostorách Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Podrobnější
    informace o přihlašování a příspěvcích naleznete v přiloženém PDF nebo na
    našich stránkách www.ffabula.cz/revolution.

Konferenci pořádá Spolek studentů historie FF UK s podporou a záštitou
    Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, Institutu pro studium strategických
    regionů Univerzity Karlovy, Filosofického ústavu Akademie věd ČR a Ústavu
    pro studium totalitních režimů.

• 23.01.2017 - Soutěže SGS 2017 a SVK 2017

Vážené studentky, vážení studenti,

věnujte, prosím, pozornost informaci týkající se termínu ukončení soutěžních lhůt u aktuálně vyhlášených soutěží SGS 2017 a SVK 2017 – 1. soutěžní kolo.

SGS – termíny pro podávání návrhů projektů
    Soutěžní lhůta pro podávání návrhů projektů SGS 2017 končí 5. února 2017.
    Vice viz: http://zcu.cz/research/Grantovy-system/Studentska-grantova-soutez/Studentska-grantova-soutez-2017.

SVK – termíny pro podávání návrhů konferencí
    Soutěžní lhůta pro podávání návrhů SVK 2017 – 1. soutěžní kolo končí 28. února 2017.
    Soutěžní lhůta pro podávání návrhů SVK 2017 – 2. soutěžní kolo začíná 1. května 2017 a končí 31. května 2017.
    Soutěžní lhůta pro podávání návrhů SVK 2017 – 3. soutěžní kolo začíná 1. září 2017 a končí 30. září 2017.
    Více viz: http://zcu.cz/research/Grantovy-system/Studentske-vedecke-konference/Studentska-vedecka-konference-2017.

• 08.12.2016 - Katedrová knihovna