Přejít k obsahu
“Všechno na začátku vypadá velmi strašidelně, ale když už nakročíte, tak je to jako byste se odrazili na klouzačce. Jde to zcela hladce a nakonec jste neskutečně rádi, že jste ten první odraz překonali.” (Účastnice programu, Maribor).
„Použitelnost sociologické výzkumné práce jako nástroje společenské praxe je posilována, když při bádání neklameme sami sebe tím, že do výzkumu toho, co je a bylo, od počátku promítáme to, co si přejeme nebo si myslíme, že má být." (Norbert Elias)
"Dismanův první zákon: Data jsou potvory. Ne že by chtěla, spíš musí. Sociálním datům nezbývá nic jiného. Proto kvalitativní výzkum nám pomáhá rozumět pozorované realitě, kvantitativní výzkum testuje validitu tohoto porozumění." (Miroslav Disman)
„Ideál není tím vyšší, čím více je transcendentní, ale tím, čím větší perspektivy nám předkládá. Není důležité, aby se vznášel co nejvýše nad námi, až by se nám odcizil, ale aby našemu snažení otevřel co nejširší možnosti a byl uskutečnitelný v dohledné době.“ (Émile Durkheim)

Reklama a propagace

Patička