• 17.05.2017 - Předzápis na ak. rok 2017/18

Vážené studentky, vážení studenti,

v tomto týdnu začíná předzápis předmětů na příští akademický rok. Postupujte prosím podle pokynů a doporučení uvedených zde. Zejména doporučujeme využít kroužkového předzápisu pro zapsání povinných předmětů.

V rámci svého studia máte možnost využít 5 % z celkového objemu kreditů (9 kreditů v bakalářském a 6 v navazujícím) k zápisu předmětů mimo studijní plán dle svého uvážení. Doporučujeme využít tyto volné kredity následujícím působem:

• pro navazující obory Mezinárodní vztahy a Politologie: zapsat si čtvrtý předmět z vybrané specializace (státnicové okruhy vycházejí z obsahu všech předmětů ve specializaci, usnadníte si tím přípavu na státní závěrečné zkoušky)
    • pro bakalářský obor Mezinárodní vztahy - teritoriální studia: volit z předmětů zařazených do studijního plánu bakalářského oboru Politologie; např. předměty o politických systémech KAP/KOMP, KAP/EPOS, základní kurzy v oblasti politické komunikace a marketingu KAP/PKON či KAP/PMA, kurzy zaměřené na politickou pragandu a nedemokratické režimy KAP/PROP a KAP/NEDE či kurz složený z přednášek a příspěvků hostujících akademiků a odborníků z praxe KAP/PHP (tyto předměty usnadní přípravu na státnicové otázky zaměřené na politické reálie v regionu dle vaší specializace)
    • pro bakalářský obor Politologie: v případě zájmu o studium cizích jazyků využít doporučené výběrové předměty, případně volit z předmětů zařazených ve studijním plánu oboru Mezinárodní vztahy - teritoriální studia zaměřených na politiku v regionu anglosaských zemí a v Rusku a východní Evropě; např. KAP/PSAZ, KAP/VBMS, KAP/USZP, KAP/PSSV, KAP/PVE a KAP/RPP (tyto předměty vám poskytnou znalosti, které usnadní přípravu na část státnicových otázek věnovaných soudobým politickým reáliím)

V případě dotazů týkajících se předzápisu a rozvrhů na příští ak. rok se obracejte na mě či na studijní asistentku KAP Dr. Štollovou.

S přáním pěkného dne,

Petr JUREK