Přejít k obsahu


Co dělat po návratu?

Poté, co se vrátíte ze zahraničního výjezdu, je nutné zařídit ještě několik věcí, aby vám byly předměty studované v zahraniční uznány.

  • Klíčový dokument, který si ze svého pobytu přivezete, je tzv. Transcript of Records. Jedná se o záznam vašich studijních výsledků a délce pobytu na zahraniční univerzitě. Formulář si buď necháte vystavit ještě v zahraničí, nebo ho odešlete na zahraniční univerzitu po návratu emailem a požádáte o potvrzení (první varianta je spolehlivější). Formulář poté doručíte na Odbor zahraničních vztahů ZČU. Student by měl formulář odevzdat nejpozději do 30 dnů po svém návratu.
  • Student po návratu nesmí rovněž zapomenout navštívit studijní oddělení fakulty, kde se studijní referentkou vyřídí žádost o uznání kreditů za předměty, které studoval na svém zahraničním pobytu.
  • Na email studentovi přijde evaluační dotazník příp. formulář závěrečné zprávy, jež by měl student vyplnit. Evaluace poskytuje univerzitě důležitou zpětnou vazbu o zahraničních pobytech a slouží k prevenci případných komplikací u dalších studentů.